قوانین فروشگاه نوین تجارت

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی نوین تجارت محترم، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین نوین تجارت محترم است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.
 
ماده 1) تعاریف 
در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.
فروشگاه: فروشگاه اینترنتی نوین تجارت محترم
سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی نوین تجارت محترم به آدرس www.mtsway.com
محتوای سایت: شامل قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت می باشد.
کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت نوین تجارت محترم شده باشد، کاربر تلقی می شود.
عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.
سفارش: محصول یا محصولاتی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید.
 
ماده 2) ایجاب و قبول سفارش 
مشابه محیط فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه داد و ستدی که انجام می گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. عقد یا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه " یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد " ؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق "داده پیام" منعقد می گردد.
ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است بطوریکه اگر پیشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می گردد. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابزار شده برای انعقاد قرارداد. بنابراین هنگامی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام گیرد، یک قرارداد آنلاین منعقد شده است، لذا هنگامیکه مشتری سفارش خود را نهایی می نماید در واقع قرارداد منعقد شده است و ملزم به پرداخت وجه آن می باشد. توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید.
کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (18 سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود اقدام به خرید از سایت نمایند.
 
ماده 3) مراحل ثبت سفارش و خرید 
ثبت نام و ایجاد پروفایل: مشتری موظف است قبل از انتخاب و سفارش محصول در سایت ثبت نام و پروفایل شخصی خود را ایجاد نماید. از این به بعد مشتری بعنوان کاربر سایت محسوب شده و می تواند در دفعات بعدی خرید ساده تری داشته و از مزایای سایت و تخفیفات فصلی برخوردار گردد.
 
توجه: مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد سایت نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد. 
 
ماده 4) روشهای پرداخت 
کل مبلغ محصولات بصورت آنلاین و از طریق اتصال به درگاه بانکی صورت میگیرد، پس مشتری باید قبل از خرید حتما حساب الکترونیکی یکی از بانک های متصل به شبکه شتاب را داشته باشد. در این روش پرداخت، داشتن رمز دوم و شناسه کارت CVV2 الزامی می باشد.
 
ماده 5) روشهای ارسال سفارش 
کاربر بر حسب موقعیت جغرافیایی خود هنگام سفارش نوع ارسال را مشخص می نماید. در سایت دو نوع ارسال موجود می باشد. ارسال از طریق پست و یا ارسال از طریق پیک
چون انتخاب ارسال بعهده کاربر یا مشتری میباشد لذا سایت هیچگونه مسئولیتی در نوع انتخاب ندارد. هزینه های ارسال در سایت ثابت بوده و در خرید های بالای 250/000 تومان از کاربر هزینه ای بابت ارسال دریافت نمی گردد.
در مواردی که ارسال توسط شرکت پست انتخاب می گردد، مسئولیت فروشگاه صرفاً تحویل سفارش بصورت صحیح و سالم و در حداقل بازه زمانی به شرکت پست و ارسال کد پیگیری برای مشتری می باشد. در این موارد مطابق مواد 386 و 387 قانون تجارت کلیه مشکلات ناشی از حمل کالا بر عهده متصدی حمل و نقل بوده و فروشگاه مسئولیتی در قبال تاخیر در ارسال یا مشکلات احتمالی آن ندارد و در صورت بروز مشکل فروشگاه پاسخگو و پرداخت کننده خسارت نمی باشد.
 
ماده 6) مدت زمان تحویل سفارش ها
سفارش های شهر تهران: مدت زمان تحویل کالاها در شهر تهران کمتر از 3 ساعت در روز کاری می باشد.
توجه: سفارش های ارسالی شهر تهران به دلیل قابل پیش بینی نبودن مسائلی نظیر ترافیک یا حوداث غیرمترقبه، در یک بازه زمانی 2 تا 3 ساعته که با مشتریان هماهنگ خواهد شد، تحویل می گردند و مشتریان محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند، در غیراینصورت مسئولیت و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده مشتری می باشد.
 
سفارش های ارسال شده توسط پست : این دسته از سفارشات معمولا بعد از 48 یا 72 ساعت دست مشتری می رسند.
 
ماده 7) خدمات پس از فروش نوین تجارت محترم
تمامی محصولات تحت لوح فشرده دارای کارت گارانتی و خدمات پس از فروش سه ماهه می باشند. در هنگام دریافت محصول حتما وجود این کارت در بسته را چک نمایید. کارت گارانتی و خدمات پس از فروش شامل موارد زیر می باشد:
1- خرابی دی وی دی های آموزشی
2- مشکلات چاپی در جزووات مکمل دی وی دی ها
3- عدم تایید سریال فعالسازی نرم افزار ها
 
علاوه بر این موارد در ساعات کاری کاربر می تواند با شماره 02144848006 تماس حاصل نموده و از خدمات پشتیانی محصول در تمامی مراحل استفاده نماید.
 
ماده 8) محتوای سایت
1. فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای درج اطلاعات صحیح (از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس کالاها و مقالات) به کار می گیرد، با این حال درست بودن تمامی مطالب و بدون نقص بودن محتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.
2. فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبینی می گردند. با این حال فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد. 
3. فروشگاه خود را مجاز می داند در هر زمان نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات سایت و محصولات اقدام نماید.
 
ماده 9) تبلیغات فروشگاه
1. تبلیغات فروشگاه در چهارچوب کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به ویژه ماده 2 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مواد 50 الی 55 قانون تجارت الکترونیک صورت می گیرد. کلیه ی مشتریان جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات فروشگاه و همچنین آگاهی از تخفیفات و پروموشن ها اجازه ی ارتباط از طریق پیامک ایمیل و مرسولات کاغذی را به فروشگاه می دهند.
2. فروشگاه محتوای سایت هایی که قصد تبلیغات در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسی قرار نمی دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایت ها ندارد. 

 

ماده 10) حق مالکیت مادی و معنوی
کلیه محتوای سایت و محصلات آن صرفاً متعلق به دکتر رحیم محترم بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از شخص حقیقی دکتر رحیم محترم غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.
 
ماده 11) اختیارات فروشگاه
1. فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین اقدام نماید. 
2. فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.
سایت نوین تجارت محترم به جز آدرس www.mtsway.com هیچ گونه مرجع رسمی دیگری ندارد. درصورتیکه سایت بخواهد از طرق دیگری با مشتریان خود ارتباط برقرار نماید، حتماً آن را به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد کرد لذا در مقابل زیان های ناشی از تماس مشتریان با هرگونه راه ارتباطی غیرمجاز که از نام نوین تجارت محترم استفاده نموده باشند، پاسخگو نخواهد بود.
 
قوانین فروشگاه مشتمل بر 11 ماده  می باشد و مشتری باعلم و آگاهی از تمام قوانین نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام می نماید و لذا هر گونه ادعایی در خصوص عدم اطلاع از قوانین، فاقد وجاهت قانونی بوده و فروشگاه مسئولیتی در برابر آنها ندارد.
 
;