آموزش صادرات زعفران

آموزش صادرات زعفران

آموزش صادرات زعفران

زعفران سلطان ادویه ها، با نام عمومی SAFFRON کلاله خشک شده گیاه CROCUS SATIVUS از خانواده زنبقیان گرانبهاترین گیاه زراعی موجود در کره زمین یک محصول استثنایی و با مزیت های متعدد در تولید، تجارت و مصرف می باشد.

پیشینه تاریخی این گیاه که امروزه خواص دارویی آن بر خواص غذایی ارجحیت یافته به زمان مادها، «هخامنشیان» می رسد و از دیرباز در سبد غذایی ایرانیان بوده است. زعفران محصول اقلیمهای خشک بوده که از روزگاران گذشته با توجه به محدودیت آب، کشاورزان هوشمند ایران زمین به بویژه کشاورزان خطه خراسان به اصل مهم بهره وری آشنا بودند و به کشت و کار این محصول کم توقع نسبت به آب پرداخته اند. زعفران یکی از مهمترین تولیدات کشور ما می باشد که در سراسر دنیا مشتریان زیادی دارد. این محصول به طلای سرخ نیز شهرت دارد و در بسیاری از استان های کشور علی الخصوص شهرهای شرقی کشور تولید میشود و بخش قابل توجهی از این محصول به خارج از کشور صادر می شود.

تعریف زعفران

زعفران گیاهی علفی، چند ساله، بدون ساقه و دارای پیاز از خانواده زنبقی ها و با نام علمی (SATIVUS LINNAEUS CROCUS) می باشد . زعفران از گیاهان بومی ایران است که زادگاه آن در دامنه های کوه های الوند در همدان بوده و ایرانیان نخستین قومی بوده اند که این گیاه ارزشمند را شناخته و به کشت و پرورش آن پرداختند. زعفران از خواص متعدد غذایی، دارویی و صنعتی برخوردار بوده ، شادی بخش و التیام دهنده بسیاری از دردها میباشد. زعفران به عنوان یک گیاه اساسی و استراتژیک ، نقش مهمی را در توسعه کشاورزی و اقتصاد روستا بویژه در مناطق فاقد استعداد و امکانات کشاورزی مانند خراسان مرکزی و جنوبی ایفا می نماید.

نیاز به آب کم، امکان بهره برداری به مدت 5 تا 7 سال در یک نوبت کاشت و ماندگاری محصول به مدت طولانی ، سهولت حمل و نقل و عدم نیاز به ماشین آلات سنگین و پیچیده برای زراعت ، ایجاد اشتغال مولد، ارز آوری قابل توجه و افزایش مصارف غذایی، صنعتی و دارویی از جمله امتیازات مهم این گیاه بوده که موجب افزایش و توسعه سریع سطح زیر کشت زعفران در کشور گردیده است. فصل کاشت زعفران از اوایل خردادماه تا اواسط مهرماه است و در حدود آبان ماه به گل می نشیند. دوره گل دهی حدود 2 تا 3 هفته به طول می انجامد که در طی این مدت برداشت گل از مزارع صورت می گیرد. پس از برداشت گل زعفران عملیات دسته بندی ، خشک کردن و بسته بندی زعفران صورت می گیرد.

ایران بعنوان بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران دنیا، بالغ بر ۹۰ درصد از تولید این محصول را در اختیار خود دارد. بزرگ‌ترین خریداران زعفران ایران، امارات متحده عربی، اسپانیا و هنگ کنگ هستند که بخش عمده خریداری شده از سوی اسپانیا و امارات به نام خود این کشورها در بازارهای جهانی ارائه می‌شود. صادرات زعفران و اغلب مواد غذایی مستلزم اخذ مجوز از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. همچنین گواهی بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گواهی های دیگر حسب مورد درخواست خریداران مانند گواهی قرنطینه دامی و گیاهی لازم است.

رشد تولید بهینه برای صادرات زعفران در سال های اخیر باعث شده که سیاست های اقتصادی کشور به دنبال بازارهای جدید صادراتی باشد که خود مستلزم شناخت انواع روش های بازاریابی بین المللی می باشد. یک شرکت صادرات زعفران علاوه بر شناخت نحوه صادرات زعفران، مشکلات صادرات زعفران را هم باید بشناسد.ممنوعیت صادرات زعفران، دلیل بر عدم سود حاصل از صادرات زعفران نیست بلکه بازارهای داخلی نیز قابلیت برگشت همان سود را تحت شرایط خاص دارند. مطمئنا همیشه این سوال در ذهنمان نقش بسته که صادرات زعفران از ایران به چه کشورهایی صورت گیرد و چه عوامل و معیارهایی تعیین کننده این کشورها هستند؟ برای پاسخ به این سوال، قطعا نیاز به آمارهای مکتوب مراکز بازرگانی کشورمان مانند اتاق بازرگانی، وزارت صنعت معدن و تجارت، گمرک کشور، سایت ها و مراجع بین المللی داریم. در تصاویر و متون زیر ما تا حدودی به تجزیه و تحلیل بازار صادراتی زعفران پرداخته و نتایج به دست آمده را بصورت تصویری مندرج نموده ایم. متاسفانه شرح و تفصیل نحوه گرد آوری این اطلاعات و آمارهای دقیق داخلی و بین المللی بعلت گستردگی حوزه بازاریابی صادراتی و زمانبر بودن آن در این مقاله امکانپذیر نمی باشد. چنانچه بعنوان تاجر، بازرگان، صاحب کسب و کار و یا یک بنگاه کوچک تولیدی قصد ورود به حوزه تجارت و بازرگانی بین الملل و بازارهای بین المللی را دارید توصیه می شود قبل از انجام هر اقدامی، طرح، ایده و یا موضع فعالیت خود را با یک مشاور یا کارشناس بازرگانی خبره مطرح نمایید. مطالعه بسته آموزش گام به گام صادرات ،در فرایند یادگیری صادرات، آشنایی، تجزیه و تحلیل و استخراج آمار معتبر داخلی و بین المللی می تواند  کمک شایانی را به تصمیم گیری های شماداشته باشد.

شکل1: کشورهای وارد کننده زعفران

کشورهای وارد کننده زعفران از ایران

همانطور که در شکل فوق مشخص است کشورهای هنگ کنگ، امارات، کویت و اسپانیا مهمترین وارد کنندگان زعفران هستند. در گام بعد منبع هر کدام از این کشور ها را بررسی مینماییم.

شکل 2: کشورهای صادر کننده زعفران به هنگ کنگ

کشورهای صادر کننده زعفران به هنگ کنگ
هنگ کنگ بالغ بر 90 درصد زعفران خود را از ایران وارد می کند.
دومین کشور وارد کننده زعفران امارات متحده عربی و بعد از آن کویت و اسپانیا و فرانسه است. در ادامه آمار مربوط به این کشورها ارائه می شود.

شکل 3: کشورهای صادر کننده زعفران به اسپانیا

کشورهای صادر کننده زعفران به اسپانیا
ایران سهم بازار بسیار بالایی در بازار اسپانیا دارد.

شکل 4: کشورهای صادر کننده زعفران به فرانسه

کشورهای صادر کننده زعفران به فرانسه

شکل 5: کشورهای صادر کننده زعفران به کویت

کشورهای صادر کننده زعفران به کویت

در کمال ناباوری دیده می شود که 90 درصد زعفران وارد شده به کویت از کشور عربستان صادر می شود و این در صورتی است که عربستان خود تولید آنچنانی ندارد و وارد کننده است. در مرحله بعد کشورهای صادر کننده زعفران به عربستان سعودی مطالعه می شود.

شکل 6: کشورهای صادر کننده زعفران به عربستان

کشورهای صادر کننده زعفران به عربستان
همانگونه که در شکل مشخص است عربستان وارد کننده زعفران از کشورهایی همچون فرانسه، اسپانیا و هنگ کنگ است و بعد محصول را به کشورهایی همچون کویت صادر میکند. کویت همسایه ایران بوده و حدود 10 درصد واردات زعفران جهان را انجام می دهد. زعفران ایران به کشورهایی مثل فرانسه و اسپانیا و هنگ کنگ صادر می شود و در گام بعد به عربستان وارد و از آنجا به کشورهایی نظیر کویت صادر می شود. در صورت حمایت دولت و بهرمندی از آموزش صحیح صادرات شرکتهای ایرانی بسیار زیادی قابلیت صادرات محصولات خود را دارند.

آیین نامه های واردات و صادرات

حذف عوارض صادراتی زعفران              ممنوعیت صادرات زعفران              شرایط صادرات زعفران      شناسنامه کالای زعفران             صادرات زعفران چمدانی            

 

 

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.