نکاتی در باب نمایشگاه گوانگجو

نمایشگاه واردات و صادرات چین (نمایشگاه گوانگجو) در گذشته به نام نمایشگاه کالاهای صادراتی چین شناخته می‌شد. این رویداد تجاری بین‌المللی و همه جانبه، تاریخی طولانی داشته و بزرگترین نمایشگاه تجاری چین از لحاظ گستردگی عرصه‌ی نمایشگاه، تعداد شرکت‌کننده و حجم معاملات تجاری است. نمایشگاه گوانگجو که عنوان بهترین و اولین نمایشگاه چین را با خود یدک می‌کشد، هر سال دو بار در فصل‌های بهار و پاییز در مرکز بین‌المللی گردهمایی و نمایشگاهی گوانگجو (مجموعه Pazhou) برگزار می‌شود.  این نمایشگاه در هر سری در 3 فاز و هر فاز به مدت 5 روز برگزار می‌شود.

نمایشگاه گوانگجو یا کانتون تاثیر فراوانی بر تجارت خارجی چین از شش دهه پیش، از زمانی که شروع به کار کرده داشته است. این نمایشگاه اتصال چین و دنیای بیرون را بهبود بخشید و نمایشگر تصویر کنونی چین و موفقیت‌های این کشور است. خریداران از سراسر جهان به نمایشگاه گوانجو می‌آیند تا تامین‌کننده‌ها را پیدا کرده و با آخرین محصولاتی که در چین ساخته شده‌اند آشنا شوند. این نمایشگاه میزبان شرکتهای تجاری، کارخانه‌ها، بنگاه‌های علمی تحقیقاتی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های خصوصی است.

نکات زیر که بصورت خلاصه ارائه شده برای افرادی که قصد حضور در این نمایشگاه بعنوان بازدید کننده دارند مفید است.

این نمایشگاه در سه فاز برگزار می شود که تاریخ ها و صنایع هر فاز در فایل راهنمای نمایشگاه گوآنگجو در زیر در دسترس است. بهتر است در فاز مرتبط با خود شرکت نماییم و بتوانیم چند روز بعد از نمایشگاه در چین حضور داشته باشیم تا توافقات نمایشگاهی را ضمن بازدید از کارخانه اجرایی کنیم.

استفاده از مترو در شهر گوانگجو بسیار ساده و مفید است و تقریبا از تمام شهر شما با تغییر یک یا حد اکثر دو خط می توانید به نمایشگاه برسید. روز اول در ایستگاه  Pazhou  در خط 8 مترو را ترک نمایید و روبروی محل ثبت نام از ایستگاه خارج می شوید. در صورت عدم ثبت نام آنلاین، بهتر است قدری اسکناس جهت ثبت نام همراه داشته باشید. همراه داشتن یک قطعه عکس، پاسپورت و کارت ویزیت در روز اول فرایند ثبت نام شما را تسهیل نموده و سریعتر میتوانید از وقت خود استفاده نمایید. شما باید در تمامی روزهای حضور کارت دریافتی بعد از ثبت نام را به همراه داشته باشید. بعد از ثبت نام، کتابچه راهنمای نمایشگاه را دریافت نموده و سالن هایی که به کارتان مرتبط هست را تعیین نمایید. نمایشگاه وسعت زیادی دارد و برخورداری از 16 سالن بسیار بزرگ و دو یا سه طبقه باعث میشود مدیریت زمان در استفاده بهینه از فرصتها تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد. ترجیحا در روزهای حضور در نمایشگاه کفش و لباس مناسب و راحت بپوشید تا این موارد باعث کاهش عملکرد شما نشود. همراه داشتن یک کیف چرخدار کوچک تاثیر بسیار زیادی در مدیریت انرژی شما دارد.

در ادامه دو فایل مفید برای حضور در این نمایشگاه در اختیار شما قرار میگیرد.

 

 

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.