واگذاری کارت بازرگانی

بعلت گزارشات بعمل آمده از منابع موثق در راستای سوءاستفاده‌ برخی از کارت‌های بازرگانی در فرآیند واردات کالا به کشور در چند سال‌های اخیر و بروز مصادیقی از تخلف و صادرات غیرمتعارف در یک سال اخیر، از طرف اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به کلیه اعضای اتاق توصیه شده است که از واگذاری کارت بازرگانی خود به غیر خودداری کرده و برای انجام کلیه امور تجاری خود نیز از کارت بازرگانی دیگران استفاده نکنند.

 واگذاری کارت بازرگانی به غیر و استفاده از کارت بازرگانی دیگران برای انجام  هر گونه مراودات تجاری، می‌تواند عواقب حقوقی و قضایی  برای صاحبان کارت بازرگانی به همراه داشته باشد.

کمیته پایش کارت‌های بازرگانی استان تهران در نامه‌ای به اتاق بازرگانی خواستار تاکید مجدد عواقب قانونی ناشی از  هرگونه واگذاری کارت به غیر و اطلاع‌رسانی گسترده آن شده است.

فعالان اقتصادی در نظر داشته باشند که با توجه به اینکه کلیه فرآیندهای صدور کارت بازرگانی و تمدید کارت عضویت و کارت بازرگانی در اتاق تهران به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد، در صورت کامل بودن مدارک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کارت بازرگانی برای متقاضیان صدور و تمدید کارت صادر می‌شود و نیازی به استفاده از کارت بازرگانی غیر وجود ندارد. دارندگان کارت بازرگانی نباید تحت هیچ شرایطی کارت خود را برای انجام هر گونه امور تجاری در اختیار دیگران قرار دهند.

منبع: اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران

مدارک لازم جهت دریافت و تمدید کارت بازرگانی حقیقی ، کارت بازرگانی حقوقی ، کارت عضویت حقیقی و کارت عضویت حقوقی

 

مطالب مشابه:

------------------------------------------------------------

جدول اینکوترمز 2020  یازده  نحوه دریافت کارت بازرگانی آنلاین 

------------------------------------------------------------

محصول پیشنهادی با این مطلب:

دوره آموزش صادرات

 

اینستاگرام آموزش صادرات و واردات  ویدئوهای بیشتر ببینید.  واتساپ آموزش صادرات و واردات09031142938

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.