روش دریافت کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مدرک یا مجوزی می باشد که طبق ماده دو قانون واردات و صادرات مصوب دوم تیر ماه یکهزار و سیصد و هفتاد و دو در دو شکل کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی جهت مراودات تجاری ارائه می گردد.

 

روش دریافت کارت بازرگانی: 

 

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی جهت تشکیل پرونده صدورکارت عضویت اتاق بازرگانی و کارت بازرگانی بشرح زیر می باشد: (نحوه دریافت کارت بازرگانی حقوقی)

 

۱ - اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده  باشد. برای دریافت اظهارنامه به سایت http://irsherkat.ssaa.ir/Design/Establishment.aspxمراجعه فرمائید. 

 

۲ - در خصوص شرکت های با مسئولیت محدود ارائه تقاضانامه ثبت شرکت های داخلی و شرکت نامه رسمی که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد الزامی است .در خصوص شرکت های سهامی خاص و عام اظهار نامه ثبت شرکتهای سهامی خاص یا عام که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد الزامی است.

 

۳ - اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از زمان صدور آن ۶ ماه بیشتر نگذشته باشد.

 

۴ - فرم دال (تکمیلی از سایت به همراه امضاء مدیرعامل، مهر شرکت و گواهی امضاء در دفتر اسناد رسمی)

 

۵ - ارسال  سیستمی گواهی موضوع ماده  186 ق.م.م مربوط به آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس متقاضی از طرف سازمان امور مالیاتی

 

۶ - روزنامه رسمی تاسیس و کلیه تغییرات شرکت تا این تاریخ (موضوع فعالیت شرکتهای با مسئولیت محدود و یا تضامنی بایستی در راستای صادرات و واردات کالا باشد.)

 

۷ - اصل کارت ملی مدیر عامل در صورت داشتن هر گونه تغییرات در مشخصات سجلی اسکن و بارگذاری تصویرشناسنامه از تمامی صفحات الزامی میباشد.

 

۸ - اسکن و بارگذاری عکس ( تمام رخ ، ساده ، رنگی و با پشت زمینه سفید )

 

۹ - اصل مدرک تحصیلی معتبر حداقل  دیپلم متوسطه مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد.

 

تبصره ۱: دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور  پروانه،  از ارائه مدرک فوق معاف می باشند.

 

تبصره ۲ : افرادی که فاقد مدرک تحصیلی می باشند در صورتی که دارای معیارهای سنجش فعالیت در زمینه تجارت می  باشند می توانند مدارک مثبته را جهت تکمیل پرونده و شرکت در کمیسیون به مدیریت واحد عضویت مراجعه نمایند.

 

تبصره ۳ : افرادی که فاقد مدرک تحصیلی هستند اما 3سال سابقه عضویت در اتاق را دارند می توانند با درخواست کتبی به مدیریت واحد عضویت مراجعه نمایند.

 

۱۰- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان تبصره  :متقاضیانی که سن آنان 50سال تمام باشد از ارائه پایان خدمت معاف می باشند.

 

۱۱- داشتن حداقل سن 23سال تمام.

 

۱۲- اصل گواهی بانک مبنی  بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی و نداشتن چک برگشتی با تاریخ افتتاح حساب بیش از یکسال و گردش مالی مناسب (درصورت نداشتن گردش یکساله دارا بودن شرط لازم برابر بند 1و یکی از شرایط مندرج در بندهای 2الی 8شاخصهای احراز صلاحیت و اهلیت متقاضیان که در همین قسمت دردسترس می باشد با ارائه مدرک مربوطه مورد قبول است )به همراه اصل دسته چک

 

۱۳-ارائه یکی از مدارک مالکیت ذیل:

الف :اصل سند مالکیت شش دانگ به نام شرکت، به آدرس دفتر مرکزی

ب :اصل اجاره نامه محضری معتبر به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی.

ج:اصل اجاره نامه بنگاه املاک دارای  کد  رهگیری  به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی (چنانچه مالک یکی از اعضاء هیات مدیره شرکت باشد ارائه سند مالکیت و اجاره نامه عادی کافی می باشد)

 

۱۴-اشخاص غیر ایرانی متقاضی کارت بازرگانی علاوه بر ارائه مدارک فوق به استثنای بند های 3و 7و 10ملزم به ارائه تایید صلاحیت مدیران خارجی از سفارتخانه متبوعشان و ارائه اصل پروانه کار و اقامت به همراه اصل مدارک میباشند.

 

۱۵-مدرک تولیدی معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی  (صنوف تولیدی دارای پروانه کسب مشمول این بند نمی گردند)

 

۱۶-کد اقتصادی جدید و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.irتذکر

1 :کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.

تذکر: 2 :ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.

تذکر: 3 :حضور مدیرعامل در مراحل بر ابراصل نمودن مدارک الزامی است.

تذکر: 4:حضور مدیر عامل در کلاسهای آموزشی بازرگانی بر اساس نوع مدرک تحصیلی الزامی است.لازم به ذکر است ثبت نام کلاسها در سامانه aspx.Elearning/ir.tccim.edu://httpانجام می گیرد .

تذکر: 5 :کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل میگردد.

تذکر 6 : :متقاضیان محترم درانتخاب رشته فعالیتهای خاص درزمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایتاین اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آنان باشد زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود وبرای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد .تذکر 7:کلیه پرداختها بصورت غیر حضوری و در سامانه ir.tccim.portal://httpانجام می شود.

 

- مدارک لازم جهت دریافت کارت بازرگانی حقوقی

- مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی حقوقی

- مدارک لازم جهت دریافت کارت عضویت حقوقی

- مدارک لازم جهت تمدید کارت عضویت حقوقی

- مدارک لازم جهت دریافت کارت بازرگانی حقیقی

- مدارک لازم جهت تمدید کارت بازرگانی حقیقی

- مدارک لازم جهت دریافت کارت عضویت حقیقی

- مدارک لازم جهت تمدید کارت عضویت حقیقی

 

مطالب مشابه:

------------------------------------------------------------

جدول اینکوترمز 2020  یازده   آموزش ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی

------------------------------------------------------------

محصول پیشنهادی با این مطلب:

دوره آموزش صادرات

 

اینستاگرام آموزش صادرات و واردات  ویدئوهای بیشتر ببینید.  واتساپ آموزش صادرات و واردات09031142938

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.