انتخاب روش حمل ونقل بین المللی

چارچوب انتخاب روش حمل و نقل بین المللی و عوامل موثر بر آن


آمارهای مستند نشان می دهد 70% حجم تجارت توسط دریا انجام می شود، برای مثال بین 200000 تا 300000 تن سنگ آهن از کشورهای استرالیا، برزیل و چین با کشتی جا به جا می شود و حتی برخی از کشتی ها ظرفیت حمل بار تا 500000 تن را هم دارند. یک مدل نفت کش وجود دارد که می تواند تا 3 میلیون بشکه نفت را حمل کند یعنی حدود 480 میلیون لیتر نفت جا به جا می شود. پس اولین شاخص قیاس روش های حمل با یکدیگر از نظر ظرفیت بارگیری و حمل بار می باشد. در حمل جاده ای بین 20 تا 25 تن کالا توسط یک کامیون می تواند حمل شود. در حمل ریلی بین 2 تا 3 هزار تن کالا را می توان در یک قطار حمل نمود و در حمل هوایی تا 220 تن قابلیت بارگیری در بزرگترین هواپیما وجود دارد. بد نیست جهت آشنایی هر چه بیشتر با صنعت حمل و نقل بین المللی تاریخچه حمل و نقل را هم مورد مطالعه قرار دهید. پس اولویت بندی روش های حمل از نظر ظرفیت بارگیری کالا به ترتیب زیر می باشد:


1. روش حمل دریایی 2. روش حمل ریلی 3. روش حمل هوایی 4. روش حمل جاده ای 


شاخص های دیگر انتخاب روش حمل عبارتند از دسترسی، هزینه، سرعت و زمان، ریسک و اقتصادی بودن


- دسترسی
حدود 44 کشور در دنیا دسترسی به آبهای آزاد ندارند، به آنها اصطلاحا کشورهای محصور در خشکی  گفته می شود که در ادامه لیست کامل و نقشه جغرافیایی این کشورها درج شده است. 


لیست این کشورها :
افغانستان، آندورا، ارمنستان، استرالیا، آذربایجان، بوتان، بلاروس، بوتساوانا، بولیوی، برونئی، بورکینافاسو، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، جمهوری چک، اتیوپی، مجارستان، کوزوو، قرقیزستان، قزاقستان، لسوتو، لیختن اشتاین، لوکزامبرگ، لائوس، مالی، مقدونیه، مولداوی، مغولستان، نپال، نیجر، پاراگوئه، رواندا، سن مارینو، صربستان، سودان جنوبی، سوئیس، اسلواکی، تاجیسکتان، ترکمنستان، اوگاندا، ازبکستان، واتیکان، زامبیا، زیمباوه، جمهوری آرتساخ، سوازیلند، مالاوی، ترانزنیستریا، اوستیای جنوبی و کرانه باختری رود اردن
 

علاوه بر حمل دریایی، برخی کشور در دیگر روشهای حمل بویژه حمل ریلی نیز محدودیت هایی دارند. بنابراین برای انتخاب حمل بایستی به دسترس پذیر بودن کشور هدف برای واردات یا صادرات محصول توجه نمود. 


- هزینه
طبیعتا هزینه و مبلغ کرایه یکی از شاخص های مهم در انتخاب روش حمل محسوب می شود. ترتیب اولویت بندی روش های حمل از نظر کم هزینه بودن به صورت زیر می باشد:


1. حمل دریایی، 2. حمل جاده ای ، 3. حمل ریلی و 4.حمل هوایی


در واقع حمل هوایی گران قیمت ترین نوع جا به جایی کالا و حمل دریایی ارزان ترین می باشد، نکته قابل توجه اینکه در برخی از مسیرهای کوتاه ممکن است حمل جاده ای گران قیمت تر از حمل ریلی تمام شود و این موضوع برای هر کشوری متفاوت می باشد.


- زمان
از نظر سرعت و زمان جا به جایی سریع ترین  روش، حمل هوایی و کندترین روش حمل دریایی می باشد. روش های حمل از نظر سریع بودن به ترتیب زیر اولویت بندی می گردند:


1.حمل هوایی ، 2. حمل ریلی، 3. حمل جاده ای و 4.حمل دریایی


البته مبحث زمان در حمل ریلی و جاده ای بستگی زیادی به زیر ساخت یک کشور دارد، ممکن است این اولویت بندی در هر کشوری متفاوت باشد.


- ریسک
از نظر میزان ریسک و خطرناک بودن، حمل دریایی نسبت به سایر روش ها خطرناکتر می باشد. رویهمرفته از نظر سطح ریسک روش های حمل به ترتیب زیر اولیت بندی می گردند:
1.حمل هوایی ، 2. حمل ریلی، 3. حمل جاده ای و 4.حمل دریایی


- اقتصادی بودن
هر روش حمل و نقلی ممکن است نسبت به سایر روش ها اقتصادی تر باشد، این انتخاب بستگی به طول مسیر، زمان رسیدن، هزینه ، خطرناک بودن کالا و ... دارد. در واقع برایندی از شاخص های ذکر شده در انتخاب و اقتصادی بودن روش حمل نسبت به سایر روش ها تاثیر دارد.
برای درک بهتر این موضوع چند مثال مطرح می گردد تا مبحث اقتصادی بودن روش حمل بار بهتر شرح داده شود.


سوال:برای حمل 20 هزار تن کود شیمیایی از کشور تاجیکستان کدام روش حمل مناسب است؟
پاسخ: حمل ریلی؛ این کشور به دریا دسترسی ندارد و حجم بار سنگین می باشد از اینرو حمل هوایی بسیار هزینه بر خواهد بود. حمل ریلی مسیر کوتاه تری نسبت به جاده می باشد و از طرفی چون تناژ سنگین است نیاز به حدود 1000 کامیون برای جا به جائی بار می باشد، پس منطقا حمل ریلی مناسب ترین گزینه انتخاب روش حمل خواهد بود.


سوال: برای حمل 3 کیلو قطعات الکترونیکی از کشور سنگاپور کدام روش حمل مناسب است؟
پاسخ: حمل هوایی؛ حجم بار کم است و کالا گرانقیت و حساس می باشد پس نیاز به حمل ایمن و سریع می باشد.


سوال:برای حمل 200 متر مکعب سنگ نمای ساختمان از کشور چین کدام روش حمل مناسب است؟
پاسخ: حمل دریایی به دلیل اینکه وزن بار بسیار زیاد می باشد و چین هم مسیر آبی مناسبی برای واردات بار به کشور ایران دارد ، بنابراین مناسب ترین روش حمل با توجه به تناژ بار و هزینه کمتر، حمل دریایی می باشد. توجه شود برای حمل سنگ اگر از کانتینر 40 فوت استفاده شود بیش از 50 متر مکعب کانتینر خالی می ماند، بنابراین بایستی از کانتینر 20 فوتی برای  حمل این کالا استفاده شود.


سوال : برای واردات 60 هزار تن روغن آفتاب گردان از کشور اوکراین کدام روش حمل مناسب است؟
پاسخ: طبیعتا از راه دریا و حمل دریایی مناسب است چون از طریق جاده نیاز به 3000 کامیون بوده و در حمل ریلی هم بایستی بررسی شود مسیر فعال است یا خیر و از طرفی در صورت فعال بودن هزینه بیشتری نسبت به دریایی خواهد داشت.


سوال : برای واردات 500 تن روغن زیتون از کشور ترکیه کدام روش حمل مناسب است؟
پاسخ : حمل جاده ای، مسیر جاده ای بین کشور ترکیه و ایران مناسب تر از سایر روش ها با توجه به تناژ بار، سرعت و هزینه حمل، روش جاده ای بهترین انتخاب است.


سوال: واردات 1400 خودرو از کشور آلمان؟
 پاسخ روش حمل دریایی با کشتی های مخصوص رو-رو


سوال : واردات 30000 تن گوشت از برزیل ؟
پاسخ:حمل دریایی، از طریق کشتی ریفر(یخچالی) یا از طریق کشتی عادی با کانتینر یخچالی

نوین تجارت محترم  ویدئوهای بیشتر ببینید.  09031142938

coffebazar شگفتانه های هفتگی

------------------------------------------------------------

انواع اسناد حمل (بارنامه و راهنامه)

------------------------------------------------------------

بارنامه چیست؟

------------------------------------------------------------

بازرسی قبل از حمل و استاندارد اجباری

------------------------------------------------------------

نکات حقوقی در باب حمل و نقل بین المللی

------------------------------------------------------------

 

دیدگاه ها

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید.